Pompowanie azotem

W zakresie wykonywanych przez nasz serwis usług znajduje się również pompowanie kół azotem. Rozwiązanie to ma wiele zalet. Oto najważniejsze z nich:

  • opona napompowana azotem utrzymuje ciśnienie trzykrotnie dłużej niż opona napełniona tlenem. Fakt ten ma niebagatelne znaczenie, gdyż ciśnienie w oponie niższe od nominalnego o 0,2 bara skraca żywotność opony o 10%, a ciśnienie niższe o 0,6 bara powoduje skrócenie jej żywotności niemalże o połowę.
  • azot pozytywnie wpływa na żywotność opon – przeprowadzone testy wykazały, że zmniejszenie ilości tlenu o 6% powoduje wydłużenie żywotności aż o 22%.
  • ze względu na właściwości chemiczne azotu i brak wchodzenia tego gazu w reakcję z metalem występuje mniejsze ryzyko wystąpienia rdzy na obręczy.
  • azot jest gazem niepalnym i nie podtrzymuje palenia, zatem nie występuje ryzyko powstania pożaru podczas pompowania opon – szczególnie ciężarowych.
  • przy oponie napompowanej azotem nie występuje zużycie warstwy butylowej i karkasu, w przeciwieństwie do opony napompowanej powietrzem, co jest szczególnie istotne dla procesu bieżnikowania.

Krótko mówiąc następuje wzrost bezpieczeństwa, a zmniejszeniu ulega zużycie ogumienia oraz wydatków. Napompowanie azotem jednego koła kosztuje jedyne 5zł.

#TOMGUM #test drogowy #Hunter Road Force Elite GSP 9700 #wyważanie #Gdańsk #wulkanizacja #serwis #opony #klimatyzacja #mechanika pojazdowa #Orunia #Lipce #Trakt Św. Wojciecha #osobowe #ciężarowe